FAITE

نگاهی تامل گرایانه به وجوه مختلف شخصیتی ابلیس در مثنوی مولانا

نگاهی تامل گرایانه به وجوه مختلف شخصیتی ابلیس درمثنوی …

نگاهی تامل گرایانه به وجوه مختلف شخصیتی ابلیس درمثنوی مولانا … مثنوی مولانا نیز از متونی است که از حیث پرداختن به ابلیس درخور توجه وبررسی است.

زبان و ادبیات فارسی – پروژه ها – تک بوک

در این پژوهش، پس از بیان مبادی تحقیق، در فصل دوم، به بررسی سابقۀ وعظ در اسلام و روش های … نگاهی تامل گرایانه به وجوه مختلف شخصیتی ابلیس در مثنوی مولانا.

مقاله نشریه: مولانا و ابلیس امیدوار – جویشگر علمی فارسی (علم نت)

در مثنوي و غزليات شمس ابليس همان شخصيت رانده، لعين و نااميد است، اما مولانا در … کليدواژگان: مولانا، داستان آفرينش، دفاع از ابليس، نااميدي از رحمت الهي، اميدواري به رحمت الهي … نگاهی تامل گرایانه به وجوه مختلف شخصیتی ابلیس درمثنوی مولانا.

وحید بامری – جویشگر علمی فارسی (علم نت)

مولانا – پرتال جامع علوم انسانی

ناامیدی از بخشایش خداوندی از بنیانی ترین ویژگی های شخصیت ابلیس است که از دیرباز بر آن انگشت گذاشته اند. در مثنوی و غزلیات شمس ابلیس همان شخصیت رانده، …

شخصیت ها[زندگینامه ها؛ اندیشه ها و..] – پرتال جامع علوم انسانی

مولانا این مطلب را در آثار خود مورد تأیید و تأکید قرار داده و آن را مؤثرترین عامل … کلید واژه ها: اسم مستأثراحدیتاسمای ذاتیوجوه قلبفتح مطلق … و معاد (تناسخ گرایی) یا عرفان های شریعت گریز و عقل ستیز و سلوک بدون توجه به اخلاق … برای نیل به این مقصود، اولین حکایت مثنوی در دفتر اول، با نگاهی متفاوت مورد تحلیل قرار گرفته است.

چکیده مقالات.pdf

در ﻛﻠﻴﻠﻪ و دﻣﻨﻪ و ﻣﺜﻨﻮي ﻣﻌﻨﻮي. /. راﻣﻴﻦ ﻣﺤﺮﻣﻲ … ﺗﺸﺎﺑﻬﺎت ﺷﺨﺼﻴﺘﻲ ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﺎن روﺳﻲ ﺑﺎ ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﺎن ادﺑﻴﺎت ﻣﻌﺎﺻﺮ اﻳﺮان … در اﺷﻌﺎر ﻣﻮﻻﻧﺎ و ﺟﺎن دان … ﺷﺎﻋﺮ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺟﺎﻣﻌﻪ، وﺟﻮه اﺷﺘﺮاك و اﻓﺘﺮاق آن دو را ﺗﺒﻴﻴﻦ ﻧﻤﺎﻳﺪ. واژه … در ﻃﻮل دوران ﻣﺨﺘﻠﻒ ادب ﻓﺎرﺳﻲ ﻣﻮرد ﺗﻮﺟﻪ ﺧﺎص ﺷﺎﻋﺮان ﺑﻮده … وﺿﻮح ﭘﻴﺪاﺳﺖ و ﺑﺎ ﻧﮕﺎﻫﻲ ﮔﺬرا ﺑﻪ ﺷﻌﺮ ﻧﻮ در ادﺑﻴﺎت ﻓﺎرﺳﻲ و ﻋﺮﺑﻲ و ﺑﺮرﺳﻲ آﺛﺎر و اﻧﺪﻳﺸﻪ … ﻫﻤﻮاره درﺧﻮر ﺑﺤﺚ، ﺑﺮرﺳﻲ و ﺗﺄﻣﻞ ﻫﺴﺘﻨﺪ.

تحقیق درباره شيطان و ابليس |دانلود-|اِی وای

لینک دانلود پایین صفحه اي آدم تو با جف|1808157|ayg|شیطان و ابلیس , شیطان و ابلیس در قرآن … نگاهی تامل گرایانه به وجوه مختلف شخصیتی ابلیس در مثنوی مولانا.

کاملترین فایل|پاورپوینت تفکر انتقادی در مثنوی |یو کیو

اين فايل حاوي مطالعه پاورپوینت تفکر انتقادی در مثنوی مي باشد که به صورت … کاملترین فایل(نگاهی تامل گرایانه به وجوه مختلف شخصیتی ابلیس در مثنوی مولانا).

تحلیل حکایت دیدار موسی و ابلیس در عقبة طور در متون عرفانی

این نوشتار ضمن نقل این حکایت و بیان وجوه افتراق و شباهت آنها به ماهیت اسطورهای … آن برای کشیدن طرح موردنظر یک هنرمند کافی است و لایههای متفاوت آن از جهات مختلف … نگاهی گذرا بر سیر تاریخی جریان فکری مدافعان ابلیس … در دفتر دوم مثنوی در دفاع از امتناع ابلیس در سجده بر آدم عقایدی دارد که دربردارندة نظریات حلاج، احمد غزالی،

а j – نقد ادبی

تمثیلی آن با مؤلفه هایی که باختین برای منطق. مکالمه ای بر می شمرد به طور تأمل برانگیزی مطابقت و همخوانی دارد. … وی در آخرین سال های حیاتش، ترکیبی از این چهار زبان مختلف را به کار گرفته است … البته، این مکالمه گرایی به معنای طرح.

نسبت میان مکان و انسان در مثنوی – راسخون

همه ی این تامّل ها و تحقیق ها را می توان به «معماری» هم مقیّد کرد. … پرسش از حضور معماری در نزد مولانا پرسش از وجوه آشکار و نهان معماری ما در پاره ای از تاریخ آن است. … همه کار مولانا، در مثنوی معنوی، دعوت انسان ها به ذکر و فرارفتن از ظواهر …

سیمای ابلیس در مثنوی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی

ابلیس در مثنوی معنوی دو سیمای متفاوت دارد. از سویی شخصیتی شرور و شوم است که کمر به ویرانی آرمان الهی بسته است. در مواردی برابر با نفس اماره شمرده میشود و کار …

نگاهی به زیبایی‌شناختی عرفانی انتقادی در داستان پنجم …

نگاهی به زیبایی‌شناختی عرفانی انتقادی در داستان پنجم مثنوی معنوی (بر اساس نظریۀ زیبایی‌شناختی انتقادی مکتب فرانکفورت). نویسندگان. ابوالفضل غنی‌زاده …

گنجور » مولوی » مثنوی معنوی » دفتر دوم » بخش ۶۲ – بیدار …

بیدار کردن ابلیس معاویه را کی خیز وقت نمازست · مولوی » مثنوی معنوی » دفتر دوم … تا به حال ۳ حاشیه برای این شعر نوشته شده است. شما حاشیه بگذارید .

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر